Informacje o Parafii

Proboszczem Parafii w Pałecznicy jest ks. Bogdan Pasisz, urodzony 1958 r. (Skorzeszyce), wyświęcony 1983 r., mianowany 2008 r.

W pracy duszpasterskiej Księdzu Proboszczowi pomagają:

• Katechetki: Pani Anna Zemeła i Pani Andżelika Konderak, które czynnie uczestniczą w życiu Parafii, przygotowują z dziećmi i młodzieżą coniedzielną Liturgię Słowa, adoracje oraz wiele uroczystości w szkole, mających charakter religijny.
  • Organista Pan Zbigniew Szczepanik, który z wykształcenia jest nauczycielem muzyki, troszczy się o muzyczną stronę liturgii oraz uczy dzieci i młodzież pieśni.
  • Kościelny Pan Józef Łach, który dba o porządek wokół kościoła i na cmentarzu.

Parafia liczy 450 rodzin, co łącznie stanowi 1885 osób.

Parafię tworzy 8 miejscowości:

• Bolów
  • Łaszów
  • Nadzów
  • Niezwojowice
  • Pałecznica
  • Pamięcice
  • Solcza
  • Winiary

Odpust parafialny obchodzony jest corocznie 25 lipca, w dniu wspomnienia patrona parafii św. Jakuba Apostoła.